خرید علفتراش یا حاشیه زن

چه علفتراشی یا حاشیه زنی بخریم؟ (علف زن)

علفتراش دستگاهی است موتوری یا برقی برای کوتاه کردن ( هرس کردن ) علفهای مزارع و باغها که به دودسته علفتراشهای حرفه ای و دستگاههای حاشیه زن تقسیم می شوند. دستگاههای با قدرت بیشتر از دو اسب را علفتراش و دستگاههای با قدرت کمتر را حاشیه زن می گویند .

علفتراشها (علف زن)نظیر : اشتیل 450 و 550 /knc52

حاشیه زن ها (علف زن)نظیر : 33 knc و40 ، اشتیل 85

چه علفتراش (علف زنی)بخریم؟

آیا می دانید برای خرید یک دستگاه علفتر اش(علفزن) مناسب داشتن چه نکاتی لازم است ؟

برای خرید یک دستگاه علفتراش (علف زن) مناسب باید به نکات زیر توجه کرد :

1-     مساحت باغ مورد نظر

2-     کیفیت و کارایی دستگاه

3-     خدمات پس از فروش و قطعات یدکی و تعمیرات

4-     صدای دستگاه

5-     قیمت خرید دستگاه

مساحت باغ مورد نظر :

هر چقدر باغ مورد نظر ، از وسعت بیشتری برخوردار باشد نیاز به علفتراشهایی با قدرت و کیفیت بالاتری خواهیم داشت از این رو برای باغات به مساحت زیر یک هکتار دستگاهای مانند : الکو – knc– و اشتیل 85 مورد نیاز است .

و برای باغات با مساحت بین 1 تا 5 هکتار به دستگاههایی مانند : اشتیل 120 ، ماکیتا 411 ، اشتیل 450 و نیاز می باشد .

کیفیت و کارایی دستگاه علفزن:

کیفیت و کارایی دستگاه با فاکتورهایی مانند قدرت علفتراش ، مدت کار کرد علفتراش در طی روز و ماندگاری دستگاه ( طول عمر ) آن سنجیده می شود .

هر چقدر قدرت علفتراش بیشتر باشد دستگاه از کارایی بیشتری برخوردار است البته لازم به ذکر است که موتور های دو زمانه نسبت به موتورهای چهار زمانه قدرت و دور بیشتری دارند ولی در عین حال صدای بیشتری نیز تولید می کنند .

در مورد مودت کار کرد علفتراش در طی روز نیز باید متذکر شد که برخی از علفتراشها بدلیل سیستم خنک کنند قوی و نوع آلیاژ بکار رفته در آنها مدت زمان بیشتری در طی روز می توان از آنها استفاده کرد و نیاز به زمان کمتر برای استراحت دارند . مانند دستگاهی گروه اشتیل و ماکیتا 411 و علفتراش هوندا .

3 – صدای دستگاه علفزن:

در موقع خرید دستگاه علفتراش باید به این موضوع هم توجه نمود که آیا صدای دستگاه یک عامل محدود کننده به حساب می آید یا خیر . به عنوان مثال اگر برای کوتاه کردن علفهای باغچه ها یا فضای سبز ادارات می خواهیم یک دستگاه خریداری نماییم می بایست دستگاهی با حداقل صدا خریداری نماییم مانند دستگاه علفتراش هوندا 4 زمانه که نسبت به دستگاه های دو زمانه از صدای کمتری برخوردار است و مناسبتریتن گزینه برای این منظورمی باشد .

4 – خدمات پس از فروش دستگاه علفزن:

برای خرید یک دستگاه خدمات پس از فروش آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این خدمات عبارتند از قابلیت تعمیر در منطقه مربوطه – قابل دسترس بودن قطعات یدکی و مناسب بودن قیمت این قطعات . در این راستا دستگاههایی مانند آ لکو و KNC در حال حاضر از قیمت مناسب و وفورقطعات یدکی برخوردارمی باشند و دستگاهی مانند اشتیل دارای قطعات فراوان ولی با قیمت بالادر دسترس می باشد از این روبهای زیادقطعات این دستگاه یک عامل محدود کننده به حساب می آید لازم به ذکر است که دستگاه ههایی مانند ماکیتا و هندا دارای خدمات و قطعات نسبتا ظعیفی می باشند .

5 – قیمت دستگاه علف زن:

فاکتور آخر و مهمتری بخش قیمت دستگاه می باشد که خریدار باید با توجه به تمامی مسائل ذکر شده دستگاهی خریداری نمایید که در درجه اول مطابق با نیازتان باشد و در عین حال از کیفیت مطلوب و قیمتی مناسب برخوردارباشد .

به عنوان مثال : صاحب باغی با متراژ 10 هکتار نباید دستگاهی که از قیمت پایین تری برخوردارند را خریداری نماید زیرا این دستگاه ها جوابگوی نیازش نبوده و بر اثر بالا بودن فشار کار بزودی مستهلک می شوند و می بایست دستگاهی با قدرت و کیفیت بالا ترو متناسب با متراژ باغش تهیه نماید.

برای مشاهده فیلم کار دستگاه ها در اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

ماشین آلات کشاورزی,علف زن،چمن زن،تیلرکولتیواتور،سمپاش،اره برقی،اره موتوری،ابزار باغبانی, ژنراتورو موتور,شمشادزن,تجهیزات کشاورزی,ابزارآلات باغبانی,چمن زن برقی,چمن زن موتوری،كفكش شناور,چاله کن,علوفه خرد کن,بذر خیار گلخانه ای, موتور پمپ های روبین,چوب خردکن, تیلرهای شخمزن,پمپ آب,دروگرها و تیلرها, ماشین های کاشت و داشت,سمپاش ها،پمپ آب,سمپاش موتوری,تیلر,بذر پاش,تراکتور,کود ارگانیک,کود شیمیایی,کود آلی,بذر سبزی,بذر چمن،قیچی باغبانی,موتور برق،موتور پمپ،لجن کش

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
تماس با فروش